Фото: Віктор Ющенко / Facebook

Ющенко, ГПУ і Межигір'я: хроніка подій скандалу з 10-річною історією

Генпрокуратура звинуватила екс-президента Віктора Ющенка у передачі "Межигір'я" з державної власності у володіння іншому екс-президенту - Віктору Януковичу. Що відомо про гучну справу, яка тягнеться з далекого 2007 року - у матеріалі "Йоду".

"Готові постати перед судом і доводити свою повну невинність. Люди, які мають хоч найменше розуміння подій в Україні у той час, розуміють, що це справа - абсурд", - так прокоментував ВВС News Україна справу "Ющенко-Межигір'я" адвокат екс-президента Віталій Наум.

Генпрокуратура звинуватила Віктора Ющенка у пособництві у заволодінні "Межигір'я" Януковичем. Також екс-президента підозрюють у розтраті майна на загальну суму в 540 мільйонів доларів - це вартість всього комплексу в Нових Петрівцях.

Як все спливло назовні - знову

Вечір 05 червня 2019 року. Депутат Сергій Лещенко повідомляє, що Ющенко підозрюють у справі "Межигір'я" - той передав резиденцію з держвласності у володіння Януковичу і його наближеним.

Відповідальні органи ситуацію не коментують.

Фото: Телеграм Сергія Лещенка

Пізніше у мережі з'являється фото самого обвинувального акта - його запостила у себе в Фейсбуці екс-глава прес-служби київської прокуратури Олена Яхно.

Ранок 6 червня 2019. ГПУ журналістам "Української правди" підтвердила, що Ющенко підозрюють у справі "Межигір'я".

"В ході цього розслідування було складено письмове повідомлення про підозру, де вказано, що Ющенко, діючи за попередньою змовою з групою осіб шляхом зловживання своїм службовим становищем, заволодів державним майном - комплексом будівель і споруд урочища Межигір'я і будинком в селі Нові Петрівці, земельними ділянками , на яких він розташований. І все це загальною вартістю 540 мільйонів гривень. все це кваліфікується за ч.5 ст.191 ККУ ", - сказала прес-секретар Генпрокуратури Лариса Сарган. 

Сам Ющенко свою провину заперечує.

Що ж сталося?

2007 рік. 9 липня президент Віктор Ющенко підписує секретний указ про те, що комплекс  відпочинку "Пуща-водиця", до якого входило "Межигір’я", передають у користування тодішньому прем’єру Віктору Януковичу.

 Згодом Янукович передав "Межигір'я" держкомпанії "Надра України", після чого та бартером обміняла резиденцію з фірмою "Медінвесттрейд". За домовленістю, "Межигір'я" переходить у приватну власність, якою воно залишалося до втечі Януковича.  А компанія натомість отримує дві будівлі на Парковій алеї у Києві.

2014 рік. У лютому, після втечі Януковича, територія де-факто стає національним парком та музеєм корупції, її відвідують багато туристів. Гроші на утримання резиденції дають волонтери.

2017 рік.  "Межигір'я" повертають державі - Київський апеляційний господарський суд визнав недійсним виведення резиденції з державної власності.

Чому винних знаходять тільки зараз?

Насправді, питання з незаконним виведенням "Межигір'я" у приватну власність вже піднімалося декілька разів за останні 10 років. Зокрема, у справі резиденції проходив керівник Державного управління справами президента Ющенка Ігор Тарасюк, якому ГПУ вручила підозру щодо сприяння у виведенні резиденції Януковичу. При обшуках Тарасюка знайшли 1 мільйон євро, йому обрали запобіжний захід з правом внесення застави у розмірі близько 6 з половиною мільйонів гривень. Тарасюк гроші заплатив - "друзі допомогли".

Підозру "завгоспу" Ющенка вручили лише у 2017-му. На те, щоб звинуватити самого Ющенка, у ГПУ пішло ще два роки.

Нагадаємо, що Ющенко вже пояснював, чому непричетний до "справи Межигір'я". Він звинуватив у всьому парламент, який тоді ухвалив рішення про передачу резиденції Януковичу. Ще й приплів до справи Тимошенко.

"Парламент прийняв рішення, я на нього не міг впливати. Хоча я не був від нього в захваті. Там взагалі Тимошенко збиралася жити", - сказав Ющенко в інтерв'ю НВ.

Далі буде. 

Віка Степаненко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту