З Адміністрації президента зникли комп'ютери та сервери: як відреагували у Порошенка та чому їхня заява сумнівна

Новопризначений секретар РНБО Олександр Данилюк повідомив про зникнення моніторів та серверів із ситуативної кімнати в Адміністрації президента. Про це він написав у Фейсбуку. На його думку, на серверах зберігалася секретна інформація.

- Це ситуативна кімната Адміністрації президента. Отак вона зараз виглядає. Ще місяць тому вона виглядала абсолютно інакше, - розповідає Данилюк на відео.

- На стінах були великі монітори, які були приєднані до серверів, які знаходяться по ту сторону стіни. Все було знято під час зміни влади. Отака вийшла цивілізована передача влади, залишилися хіба що прапори. Сервери також були вивезені, - повідомив секретар РНБО.

Данилюк наголосив, що у приміщенні проходили наради з секретною інформацією.

Відповідь офіса Порошенка

Представник колишнього президента Святослав Цеголко написав у Фейсбуку, що підлеглі Петра Порошенка вивезли з адміністрації свою техніку, а не державну, бо орендували її.

- Техніка для ситуаційної кімнати президента була орендована за власний кошт Петра Порошенка і відповідно повернута орендодавцю. Жодної конфіденційної інформації на серверах не зберігалося, доступ до неї забезпечувався лише on line, - написав у соціальній мережі Цеголко.

Ситуативна кімната як у Білому домі

Заява Цеголка протирічить словам Дмитра Шимківа, який з 2014 по 2018 роки був заступником глави Адміністрації президента. Після звільнення у 2018 році він дав інтерв'ю Українській правді і розповів, що серверне обладнання для ситуативної кімнати зібране з кількох джерел і вони – державні.

- Ми пішли, подивилися, хто взагалі закуповував в країні великі сервери і що вони з ними роблять. З'ясувалося, що ЦВК колись на вибори купила велику стійку "заліза". Я питаюся, а де це все? Та воно стоїть в Укртелекомі. Вам треба? Ні. Ми пишемо запит і нам передають. Супер, сервер вже знайшли. Потім НБУ зменшував кількість відділень, у них залишалося "залізо". Ми спитали в Нацбанку, у вас там буде щось? Так, будемо роздавати, аукціони, пишіть заявку. Мої хлопці поїхали, подивилися, що там у них. Кажуть – класно, от це і це ми хочемо взяти. Можна? Можна. 

Держава все рівно вже витратила кошти. Тобто ми шукали, де тільки можна знайти обладнання. А далі фахівці все правильно збирали".

Тоді ж Шимків сказав, що ситуативна кімната має належний рівень захисту й інфраструктуру як в Білому домі США.

- Є певне обладнання, яке вмикається і кімната перетворюється в закритий бункер.
За його словами, кімната мала можливість під’єднання до відкритих і закритих джерел інформації. Туди на наради приходили президент, прем'єр, міністр економіки, міністр фінансів, голова НБУ.

- На багатьох різних екранах виводиться інформація. Ви одразу бачите стан справ. Люди все обговорюють, а на екранах є цифри, факти, оперативна інформація і так далі. Це значно збільшує ефективність прийняття рішень… Може бути військовий кабінет – це генштаб, міністр оборони, голова СБУ", - описував Шимків.

Що з кімнатою у РНБО

А там все гаразд – відписався у Фейсбуку колишній секретар РНБО Олександр Турчинов.

- Хочу підкреслити, що наведений Данилюком відеоматеріал жодним чином не має відношення до РНБО. Він був знятий в окремих приміщеннях Адміністрації Президента України (вулиця Банкова).
Головний ситуаційний центр РНБО, який знаходиться на вулиці Болбочана, та обладнання приміщень працівників РНБО перебувають під надійною охороною та працюють в штатному режимі.

Коли Олександр Данилюк потрапить на своє робоче місце в Апараті РНБО, він зможе в цьому переконатися, - сказав Турчинов. 

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту