З художника Івана Марчука через суд стягують 5,5 млн гривень – за оренду землі під музей, на який забракло коштів держави

Фото: wikipedia.org
Йдеться про 0,65 га землі на Андріївському узвозі в Києві.

Господарський суд Києва прийняв рішення про стягнення 5,5 млн грн з ТОВ "Виставковий центр-музей художника Івана Марчука", повідомляє "Судовий репортер"

Позов подала Київська міська рада, вказуючи, що підприємство не виконує умови договору оренди земельної ділянки від 08.02.2010 в частині орендної плати. 

Йдеться про 0,65 га землі за адресою Михайлівська площа, 1 із цільовим призначенням для будівництва, експлуатації та обслуговування багатофункціонального культурного центру "Музей художника Івана Марчука" на Андріївському узвозі.

З 2016 по 2019 рік орендар сплатив за ділянку тільки 35 тисяч гривень. Відтак Київська міська рада нарахувала 4,8 млн грн боргу з оренди, а також 3% річних та інфляційні втрати.

Відповідач заперечував проти позову, вказуючи, що невиконання зобов’язань за договором спричинено діями інших осіб, зокрема, Київради та Міністерства культури України, а його власна вина відсутня.

Були надані  докази тривалого непогодження проєктної документації, невиконання Київрадою та Міністерством культури України задекларованих намірів щодо участі у створенні музею. Але суд вважає, що це не може слугувати підставою для невиконання умов договору оренди земельної ділянки.

Зважаючи на відсутність підтримки з боку органів державної влади та місцевого самоврядування, суд лише зменшив на 50% інфляційні нарахування та відсотки. У підсумку стягується 4,8 млн грн заборгованості орендної плати, 472 тис грн інфляційних втрат і 126 тис грн 3% річних і 90 тис грн судового збору.

Інформація про оскарження цього рішення відсутня.

Нагадаємо, в інтерв'ю Йод.media Іван Марчук заявив, що його музей виявився непотрібен Україні:

"Вже 20 років мене вічно питають про музей. Я кажу: "Не питайте! В Україні ніхто не хоче музею, окрім вас. Владі він не потрібний. І я їм не потрібний. Але я по глупотє своїй тут находжуся".

Матерiали по темi
Художник Іван Марчук: У Литві та Туреччині готові зробити мій музей, але не в Україні (відео)
Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту