З'явився другий законопроєкт про дематюкацію. Він дозволяє лаятися на політиків і у творах Подерв'янського

Автор альтернативного законопроєкту "Про протидію лихослів'ю" (дематюкацію мови) депутатка Ольга Червакова.

Пані Ольга підійшла до мовної теми, що починається на Х та закінчується Й, з почуттям гумору. Оцініть текст законопроєкту:

"Нецензурна лайка вважається дрібним хуліганством, якщо вона спрямована на особисту образу людини, приниження її честі і гідності, неповагу до суспільної моралі.

Положення цієї статті не застосовуються до осіб, що вживають нецензурну лайку під час цитування творів Леся Подерев'янського та інших загальновизнаних класиків літератури, а також – з метою оцінки політичної ситуації, неналежної роботи правоохоронної і судової системи, дій країни-агресора, надзвичайних ситуацій техногенного або природного характеру та побутових травм.".

З таким законопроєктом можна не хвилюватися ні за класиків, ні за всіх нас – людей, яким не подобаються політики і вічно щось падає на ноги.

А Лесь Подерев'янський, взагалі-то, мав би очолити комісію по дематюкації, як це пропонував письменник і автор "Йоду" Олександр Володарський. Бо навряд чи у країні знайдеться людина, яка має більший словниковий запас матюків за нього.

Матерiали по темi
Письменник Володарський: Старшим експертом з дематюкації пропоную призначити Леся Подерв'янського

Пропозиції Червакової не перегукуються з законопроєктом, який подала Ольга Богомолець. Хоча у двох документах мова йде про внесення змін до стаття 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Богомолець пропонує штрафувати/відправляти на виправні чи громадські роботи за лайки "під час трансляції телерадіопередач, засобами масової інформації або шляхом поширення аудіовізуальної інформації в мережі Інтернет, під час публічних виступів".

  • За матюк в ефірі телепередач, у матеріалах інших типів ЗМІ, в Інтернеті або під час публічного виступу - штраф від 680 до 1275 гривень;
  • За матюк від публічної особи - штраф 1250-1700 гривень, цивільні роботи від 40 до 60 годин, виправні роботи з відрахуванням 20% зарплати або навіть арешт на строк до 15 діб;
Матерiали по темi
Дематюкація шоу-бізу: Потапа оштрафують на 35 700 гривень за одну пісню
Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту