За лаштунками дебатів Зеленського і Порошенка: цього ви точно не побачили через інтернет

Якщо ви дивилися дебати двох кандидатів на посаду президента у затишній атмосфері: на дивані з кавою, то не відчули атмосферу на трибунах. А вона була така ж цікава, як все, що коїлося на сцені.

За три години до старту перед стадіоном "Олімпійський" почали збиватися у групки "найвідповідальніші" виборці країни: молоді хлопці та похилого віку жінки. Не будемо доводити, що всі вони прийшли на мітинг і отримали по 250 гривень, однак певна частина точно – й докази цього ми маємо.

Глядачі дебатів за гроші були й біля планетарію, й біля фонтану, й біля станції метро. Слідом за ними починався кордон правоохоронців, які за квартал по периметру оточили НСК. Вони пропускали через огорожу лише тих, хто мав запрошення і документ, що підтверджує особу: паспорт, права, ID.

Матерiали по темi
"ЗЕнамо" - "ПОртак": дебати - як футбольний матч

Заходи безпеки були посилені. Військова техніка приїхала до стадіону ще у день. Поліцейські мали собак з навичками шукати вибухівку.

Всюди відчувалася напруженість. Не радість, що "вони" нарешті зустрінуться і розважать нас, а "бентега". За одним кордоном охорони йшов інший, а потім третій. І всюди перевіряли квитки, документи, сумки. А коли все це закінчилося, то відкрилася картина "розділення": "зеленим" йти до одних дверей, "бордовим" – до інших.

На стадіоні правоохоронців було так само багато, як і на вулиці. Ті, що у цивільному, відкрито фотографували трибуни. Ті, що у формі, чемно розповідали кому куди треба йти і на провокації "Йоду" не "куплялися".

- Ви охороняєте трибуни Порошенка, а самі, мабуть, за Зеленського?

- Ми ні за кого, ми - за народ.

- Вивчили з часів Майдану?

- Які ви кумедні журналісти.

На більше "розговорити" поліцію не вдавалося.

Сцени кандидатів стояли наче ворота на футболі – по різні боки поля. Між ними кордон поліції, щоби фанати двох кандидатів, які підійшли до сцен, між собою не перемішувалися й не доводили один одному, хто більший "красавчик".

Трибуни теж були розділені. З одного боку сиділи за Зеленського. Навпроти через поле ті, хто за Порошенка. Кожний сектор охоронявся поліціянтами. 

Обіцяний трьох годинний концерт перед дебатами робили не тільки музиканти, а й ведучі. В якийсь момент "сцена Порошенка" не передала чергу грати "сцені Зеленського". Спроби відстояти своє право увінчалися успіхом з третього разу.

Грали глядачам на сцені Порошенка "Плач Єремії" та Kozak System, на сцені Зеленського - Артем Півоваров та "Мачете".

Виглядало це так: з одного боку російськомовні й молодіжні, з іншого – україномовні та народно-хороводні. Всі разом вони - віддзеркалення українського шоу-біза: різного, яскравого та якісного. Нажаль, політика деяким заважала сприймати картину в цілому і радіти музиці. Лунали скарги то від одних "старе", то від інших "зрада".

Фото Олега Терещенка

Через холодний весняний вітер біля кіосків з чаєм постійно були черги, які поступово перетікали у черги до "спеціальних" кімнат. Після люди верталися до трибун, а через деякий час бігли за чаєм, а потім у відомому напрямку. Так три години й промайнули.

Першим на сцені з'явився Порошенко. Його сектор з фанатами вибухнув криком та оплесками. Потім – Зеленський і знов оплески.

- Хто почне? – пішов шепіт серед людей. Ведучий на випередження:

- Ми кинемо монету. Петро Порошенко обрав собі тризуб, Володимир Зеленський – лавр.

Запанувала тиша.

- Лавр, - вигукнув ведучий, але навіть з мікрофоном йому було не перекричати трибуни Зеленського. Під цей крик Петро Порошенко спустився зі сцени й пішов до опонента.

- І навіщо було ставити дві сцени? - спитав Зеленський. Порошенко промовчав, хоча саме він наполіг на тому, щоби у кожного був свій "майданчик". Скоріш за все, передислокація Петра Олексійовича була спонтанна чи добре спланованою імпровізацією, тому що вся команда президента залишилася стояти на сцені та не розуміла: їй йти чи ні. Вони підтягнулися лише хвилин за десять після того, як Петро Олексійович самотньо стояв на сцені серед команди Зеленського.

Як тільки Володимир Олександрович заговорив, у гру включилися трибуни опонента. "Ууууу", "ганьба", - намагалися вони заглушити кандидата. Ця ж картина повторилася, коли виступати почав Петро Олексійович, тільки тепер кричали не його шанувальники.

Народ кричав постійно і так голосно, що час від часу не було чутно, що говорять кандидати. Зеленський назвав сепаратистів ДНР і ЛНР повстанцями - соцмережі гудуть, причому з 99% впевненістю пророкуємо: обурюються ті, хто слухав все через інтернет- або телетрансляцію, хапаючи кожне слово й інтонацію.

До трибун через "уууу" не долетіли ні повстанці, ні звинувачення про зв'язки з Коломойським, ні відповідь Порошенка на питання, як він став олігархом, коли весь час був то депутатом, то чиновникам, яким заборонено вести підприємницьку діяльність.

Трибуни весь час вибухали оглушливим "уууууу", "зрада", "так йому" інтуїтивно, реагуючи на яскраві фрази і знайомі прізвища.

Народ волав постійно й так голосно, що час від часу не було чутно, що говорять кандидати. Проте це було й не важливо. Зал реагував на яскраві фрази, вибухаючи "уууууу", "зрада", "так йому".

- Ви не кіт у мішку, а мішок, - і за "ууууу" вже не чутно, що Порошенко мовив далі.

- Я ваш вирок, - звернувся Зеленський до Порошенка під "уууууу".
Здогадайтесь, на яких трибунах постійно скаржилися: "Це не дебати, а 95 квартал", а на інших: "Знов почав лякати, що без нього країна розвалиться".

- Я думаю, що молодь існувала в Україні й до вас, Петре Олексійовичу, - сміх, овації на одних трибунах. "Ганьба" й "уууууу" на інших.

Фото: Олег Терещенко

Загальними оплесками й думками зал вибухнув лише тричі: коли спочатку й у кінці співали гімн, і коли Зеленський і Порошенко стали на коліна перед тими, хто втратив когось на війні. Це теж був повний експромт.

Порошенко пригадав Зеленському фразу, яку використовують порохоботи -  "стати на коліна". Той відбив удар тим, що це вирвано з контексту, він готовий стати на коліна за Україну, а зараз зробить це перед матерями й вдовами військових. Вийшов на середину сцени та опустився.

Порошенко не розгубився і прихилив коліно перед прапором, який тримала волонтер Тетяна Ричкова. Її чоловік загинув у 2014 році біля Єнакієвого.

Якби президент втратив пильність і зробив так само, як Зеленський, то за п'ять хвилин з'явилися б заголовки: "Зе поставив По на коліна". А так світ соціальних мереж почав доводити, хто стояв на коліна краще. Хіба це не чудовий діалог, у країні яка воює і більшість людей живуть у бідності? 

Одні вважають, що Порошенко молодець, оскільки опустився перед конкретною людиною. Аргумент про те, що про волонтера знав лише гарант, оскільки сам привів її на сцену, - не включає тверезий розум.

Інші розливаються жовчю, що Порошенко повернувся п'ятою точкою до України, а Зеленський "красунчик". 

У своєму антуражі дебати були такими яскравими, що цю жуйку народ буде їсти ще довго, доводячи "хто переміг, а хто програв" на НСК. Хоча це не має ніякого сенсу хоча б тому, що для кожного глядача завжди перемагає саме його кандидат, а інший має безліч недоліків. І команда кожного кандидата завжди доводить, що саме їх претендент на головний кабінет країни був сильніше, гостріше і розумніше.

"Йод" вважає, що на дебатах 19 квітня перемогли глядачі, які отримали задоволення від політичного шоу. Воно в нас не перше і попереду їх буде вдосталь. Тому хочеться побажати, щоби вони були менш напруженими і більш веселими.

Ганна Мамонова, Дмитро Кучер
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ghanna Mamonova
20 квіт 2019 р., 13:54
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту