Нобелівку з медицини-2019 дали за дослідження реакції клітин організму на рівень кисню

Photo by Sharon McCutcheon on Unsplash
Приз розділили вчені з США та Великобританії.

Нобелівську премію з медицини у 2019 році присудили американцям Вільяму Кейліну-молодшому і Греггу Семенесі, а також британцеві серу Пітеру Реткліффу за їхнє дослідження того, як клітини організму реагують і пристосовуються до зміни рівня кисню у навколишньому середовищі. Зокрема, вони визначили молекулярний механізм, який регулює активність генів в умовах різного рівня кисню, пише interfax.com.ua.

Вільям Кейлін-молодший є професором Гарвардської медичної школи, сер Пітер Реткліфф - Оксфордського університету, а Грегг Семенса - Університету Джонса Хопкінса.

Світова наука вважає, що вчені заклали основу для розуміння того, як об'єм вмісту кисню впливає на клітинний метаболізм і на фізіологічні функції. Більше того, дослідження вчених також є можливістю для розробки нових стратегій у боротьбі з анемією, раком та іншими хворобами.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту