Заберіть дітей від екранів: вчені довели, що гаджети "ламають" мозок

Photo by Gaelle Marcel on Unsplash
Шкідливий вплив техніки відстежили за допомогою МРТ.

Нове дослідження, яке провели в США за допомогою магнітно-резонансної томографії, підтвердило: тривале використання гаджетів фізично змінює мозок дітей, пише hightech.plus.

У дослідженні взяли участь 47 дітей у віці від трьох до п'яти років. Батьків опитували про те, скільки часу проводять за гаджетами їхні діти, якими додатками користуються, і чи сидять поруч з ними дорослі в цей час. Потім відповіді перетворювали в рейтинг відповідно до рекомендацій Американської академії педіатрії. Після цього всім дітям проводили сканування мозку в апараті МРТ і ряд когнітивних тестів.

Автори з'ясували, що діти, які проводили більше від інших часу перед екраном, мали іншу структуру мозку - зі зниженою зв'язаністю білої речовини. Педіатри пояснюють, що така структура нервових волокон викликана гіршим розвитком мови і навичок читання.

"Мій девіз - ніяких гаджетів до трьох років. Принаймні, так дитина піде в дитячий садочок із сильною прив'язкою до реального світу", - говорить головний автор роботи Джон Хаттон з Дитячої лікарні Цинциннаті.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту