Забруднення повітря підвищує ризик депресій і суїциду

Photo by Jason Blackeye on Unsplash
Дослідження британських вчених підтвердили, що погана екологія шкодить не тільки фізичному, а й психічному здоров'ю.

Ізабель Брейтвейт з Університетського коледжу Лондона і її колеги детально проаналізували 25 досліджень на тему впливу чистоти повітря на психічне здоров'я, опублікованих до кінця 2017 року. Свій метааналіз команда надрукувала в журналі Environmental Health Perspectives, пише Naked Science.

Згідно з рекомендаціями ВООЗ, зміст ТЧ2,5 (дрібних твердих частинок діаметром 2,5 мікрона чи менше) не повинен перевищувати в середньому 10 мікрограмів на кубічний метр повітря (мкг/м3) для середньорічних показників, а разово - 25 мкг/м3 на добу. У Лондоні, для порівняння, рівень забруднення перевищує ці норми і в середньорічному вираженні досягає 13,3 мкг/м3, а, наприклад, у Делі він вдесятеро вищий і становить близько 133 мкг/м3.

Вчені виявили, що, за даними проаналізованих ними робіт, депресія корелює з довготривалим перевищенням норми забруднення. Наприклад, у людини, що живе протягом хоча б півроку в місцевості з вмістом ТЧ2,5 в повітрі, що вдвічі перевищує норми ВООЗ, ризик розвитку депресії буде приблизно на 10 відсотків вищим, ніж у того, хто живе в більш чистому районі.

Підвищений ризик самогубств пов'язаний з впливом забруднювачів повітря більш великими частками - ТЧ10. При збільшенні концентрації ТЧ10 на 10 мкг/м3 ризик вчинити суїцид протягом трьох днів виростав на два відсотки.

Зв'язок забруднення з тривожними розладами був менш чітким, а психоз і біполярні розлади не показали стійкої кореляції з рівнем частинок в повітрі.

За словами вчених, дослідження в області психічного здоров'я і забруднення повітря на десятиліття відстають від вивчення його впливу на фізичне здоров'я, але протягом найближчих п'яти-десяти років може з'явитися більш чітка картина.

Матерiали по темi
Чи знаєте ви, чим дихаєте (актуальний тест)
Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту