Захисні маски - захищають. Вчені довели це за допомогою хом`яків

Фото: Henry Lai/Unsplash
Ефективнішою маска була для заражених COVID-19 гризунів.

Вчені Університету Гонконгу провели експеримент в якому дослідили ефективність захисних масок у боротьбі з коронавірусом. А допомогли їм у цьому 52 хом`яки, пише Salt.

Для дослідження біологи створили спеціальну конструкцію з кліток. Їх помістили у замкнене приміщення, а всередину посадили гризунів. З одного боку були здорові хом`яки, а з іншого - хворі на коронавірус. Між клітками вчені помістили перешкоду з матеріалу, з якого роблять маски. В одному випадку вона закривала заражених хом`яків, а з іншого здорових. У третьому випадку її взагалі прибрали. А ще вчені ввімкнули вентилятори, щоб розганяти повітря.

У результаті експерименту - двоє з 12 хом`яків захворіли, коли була маска, а коли її не було, то десять з 15. Також ефективнішими були маски тоді, коли вони захищали хворих на COVID-19 тварин.

"Ми дуже чітко показали: якщо інфіковані хом'яки (або люди), особливо хворі, використовують маски, то вони, фактично, захищають інших. Передачу вірусу можна знизити, використовуючи маски, передусім коли їх носять інфіковані", - сказав керівник дослідження Юень Квок-Юнь. За словами вченого, маски допомагають знизити поширення вірусу на 75%.

Дарина Коберська
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Оксана Вертеш Гапак
100%підтримую!
23 трав 2020 р., 15:02
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту