Вчені Університету Гонконгу провели експеримент в якому дослідили ефективність захисних масок у боротьбі з коронавірусом. А допомогли їм у цьому 52 хом`яки, пише Salt.
Для дослідження біологи створили спеціальну конструкцію з кліток. Їх помістили у замкнене приміщення, а всередину посадили гризунів. З одного боку були здорові хом`яки, а з іншого - хворі на коронавірус. Між клітками вчені помістили перешкоду з матеріалу, з якого роблять маски. В одному випадку вона закривала заражених хом`яків, а з іншого здорових. У третьому випадку її взагалі прибрали. А ще вчені ввімкнули вентилятори, щоб розганяти повітря.
У результаті експерименту - двоє з 12 хом`яків захворіли, коли була маска, а коли її не було, то десять з 15. Також ефективнішими були маски тоді, коли вони захищали хворих на COVID-19 тварин.
"Ми дуже чітко показали: якщо інфіковані хом'яки (або люди), особливо хворі, використовують маски, то вони, фактично, захищають інших. Передачу вірусу можна знизити, використовуючи маски, передусім коли їх носять інфіковані", - сказав керівник дослідження Юень Квок-Юнь. За словами вченого, маски допомагають знизити поширення вірусу на 75%.