Не провтикай вибори: змінити виборчу адресу можна й на вихідних

До дня голосування за президента залишилося два тижні.

Центральна виборча комісія звітує: 65 тисяч українців тимчасово змінили свою виборчу адресу, щоби прийняти участь у голосуванні за президента України 31 березня.

ЦВК не уточнює – це багато чи мало. Від загальної кількості "електорату" – крихти. За даними державного реєстру, кількість виборців сягає 35,5 мільйонів.  

Частіше за інших виборчу адресу змінюють у Донецькій, Луганській, Дніпропетровській і Київській області, а також у Києві. Що є логічним.

У цих регіонах мешкає найбільше переселенців, а Київ - місто, куди багато хто намагається переїхати у надії витягнути золоту карту.  

Як не прогуляти вибори?

Змінити виборчу адресу чи перевірити її можливо на сайті Державного реєстру виборців. Заходите, натискаєте згори у правому куті "кабінет користувача", а далі – все просто: заповнюйте форми.

Коли дізнаєтесь, до якої дільниці ви "прив'язані", знайдіть найближчу до вашого нового місця проживання. Запам'ятайте її.   

Далі вам потрібно обрати найближче відділення реєстру виборців і прийти туди "ніжками", з паспортом і іншими будь-якими документами, що можуть підтвердити те, чому вам необхідно тимчасово чи не тимчасово змінити виборчу адресу: право власності на нову квартиру, довідка з роботи, договір оренди помешкання, довідка переселенця, відрядження, навчання, перебування в санаторії тощо.

- Навіть, якщо у вас немає довідки переселенця, а прописані ви на окупованих територіях – все рівно приходьте. Вам змінять адресу, - запевняють у реєстрі виборців Шевченківського району Києва.    

Нажаль, отримати нову адресу голосування за допомогою інтернету неможливо. Реєстр виборців хоч і має назву електронний, проте працює як може. А може він лише, використовуючи папірцеві заяви. Тому у відділені органів держреєстру вам необхідно заповнити бланк (зразок). І отримати паперове посвідчення про зміну місця голосування. З ним ви прийдете на дільницю 31 березня.

Заяви приймаються до 25 березня. Щоби задовольнити потреби всіх бажаючих, відділи держреєстру працюють по вихідних.

Важливо пам’ятати, оскільки ця зміна носить тимчасовий характер, то в разі оголошення другого туру виборів, усі кроки доведеться повторити.

П'ять кроків

  1. 1Перевір себе на сайті Державного реєстру виборців.
  2. 2До 25 березня прийди до відділу ведення Державного реєстру виборців.
  3. 3Напиши заяву, вказавши бажану дільницю для голосування та причину зміни місця голосування.
  4. 4Отримай посвідчення про зміну місця голосування.
  5. 531 березня з 8:00 до 20:00 прийди на нову дільницю.
Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту