Запустився телеканал "Дім" для окупованих територій Сходу та Криму

Новий телеканал буде двомовний і показувати новини, серіали та розважальні програми.

З 1 березня почав працювати телеканал для окупованих територій Луганської та Донецької областей, а також для анексованого Криму. Виконавчою обов'язки директорки мовника стала Юлія Островська.

- Різноманітні соціологічні опитування свідчать, що близько 54% мешканців Донецької, Луганської та Криму не мають доступу до українських телеканалів, 43% не мають доступу до українських сайтів, - сказала Островська на презентації, пояснивши передумови виникнення телеканалу. - Головна наша мета – донести меседж, що Україна – це наш спільний дім. І де б ми не жили, на сході чи на заході, ми єдині, і це наша єдина правда. 

- Це боротьба за ментальне повернення людей, - додав  заступник голови Офісу президента Юрій Костюк.

Що показуватимуть?

?

Керівництво "Дому" акцентує, що це буде розважальний телеканал, сітка якого умовно розділена на чотири блоки:

  • новини – загальноукраїнські та місцеві
  • роз'яснювальні програми, наприклад, про вирішення побутових питань, які виникають у мешканців окупованих територій
  • дитячі та юнацькі телепрограми, особлива увага приділятиметься вступній кампанії для школярів
  • серіали та розважальні програми

Розважальні програми телеканалу надали великі українські медіагрупи. Показувати планують, наприклад, "Голос", серіали 95 Кварталу та програми цієї студії, власниками яких є "1+1", також буде контент з телеканалу "Україна", "Інтер" та медіа-групи StarLightMedia. 

Надання телепродукту відбулось за символічну сплату у 100 гривень, але за умови, що ці програми транслюватимуться лише на території ОРДЛО та Криму, а також їх не буде в інтернеті. 

- Це ті шоу, які люди могли пропустити, тому що вони не мають доступу до українського телебачення, - повідомили джерела "Йоду" в керівництві телеканалу, які мають відношення до Офісу президента.

Мова телеканалу

?

Якщо не перших етапах створення телеканалу йшлося лише про російську, то тепер це питання трансформувалося в таку відповідь: 

- Не стає питання, якою мовою говорити в ефірі, - заявив під час презентації телеканалу заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко. – Це буде і українська, і російська мови. 

- Усі соціологічні дослідження показують, що першочергове питання – якість продукту, а не питання мови, - доповнив Костюк. 

Щодо інформації про те, що на телеканал прийшли "проросійські журналісти" зі "112 телеканалу", які нав'язуватимуть думку, що в Україні триває громадянська війна, що треба казати повстанці, а не незаконні військові формування, то Островська це заперечує. За її словами, журналісти використовуватимуть міжнародну затверджену термінологію. Серед найнятих працівників є і журналісти зі "112", "Прямого", "ICTV", "Інтера". 

-  Ніхто не казатиме повстанці, називати лінію розмежування лінією любові. Там такого не буде, - додав Микита Потураєв, депутат "Слуги народу". 

Де можна дивитися?

?

Лише на тимчасово окупованих та анексованих територіях, а також "під передавачами сигналу" в Луганській, Донецькій та Херсонській області. 

За словами керівництва телеканалу "Дім", сигнал покриватиме територію окупованого сходу України, а от в Криму лише частину півострова – до гірського хребта.

Телеканал виходить в цифрі - його можна налаштувати через T2, за два роки планується створити супутниковий сигнал і розширити територію мовлення на світ.

Бюджет

?

"Дім" розраховує на кошти, які були закладені на іномовний телеканал "UA TV", що фінансувала держава. Це приблизно 257 мільйонів гривень. Бюджет не великий, тож його планують збільшувати у 2021 році. 

Щодо режисера Кирющенка

?‍?

Чутки про те, що режисер серіалу "Слуга народу" Олексій Кірющенко може працевлаштуватися на телеканалі "Дім" ширяться з грудня 2019 року. У неформальній розмові з "Йодом" Кірющенко сказав, що йому цікава ця робота, але на телеканалі є конкурс і працювати головним режисером буде той, хто його виграє. Бо, наприклад, конкурс на голову Держкіно він не пройшов.

Таку ж інформацію "Йоду" повідомило керівництво мовника:

- Ми були б не проти, якби Олексій переміг у конкурсі, бо він знає, як створювати якісний контент. Але він має виграти конкурс.  

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту