Збільшення зарплати бодай на долар знижує рівень самогубств серед працівників

Photo by Jp Valery on Unsplash
Дослідження стосується мінімальної оплати праці.

Вплив рівня мінімального розміру оплати праці (МРОП) на статистику самогубств оцінили епідеміологи з Університету Еморі. Американські вчені показали, що зарплата дійсно впливає на смертність від суїциду, хоча і не у всіх групах населення, пише Naked Science.

Дослідження проводилося на даних статистики по США, де рівень МРОП встановлюється федеральним урядом, проте кожен штат може скорегувати його в сторону підвищення. Статистичні дані були отримані з бази National Vital Statistics System, де збираються базові відомості про всі випадки смерті. Також автори враховували і інші економічні показники кожного штату, включаючи безробіття і величину ВВП.

Виявилося, що якщо серед недавніх випускників вузів взаємозв'язку між самогубствами і рівнем зарплати практично немає, то для людей із середньою і неповною середньою освітою (у віці від 18 до 64 років) зв'язок простежується істотний. За словами авторів, підвищення МРОТ на кожен долар призводило до зниження смертності від самогубств в цій групі на шість відсотків.

За даними ВООЗ, самогубства стали однією з найпомітніших причин смертності в сучасному суспільстві. На них припадає близько половини випадків загибелі від насильницьких причин серед чоловіків і понад 70 відсотків - серед жінок.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту