Зеленський на пресконференції: "Розчаровують не принципи і бажання. Розчаровують люди"

Фото Офісу президента
Заголовком для цієї статті могли стати безліч цитат президента: "Я не диктатор", "Ми майстри спорту з коронавірусу", "Першими не стріляємо" - вибір великий, оскільки Зеленський спілкувався з журналістами понад дві години, а одного з представників масмедіа навіть запросив працювати в Офіс президента, відповідаючи на питання про кадрову політику в країні.

Мовляв, другий місяць поспіль прем'єр-міністр не може знайти міністра культури, а ви кажете, що я своїх кумів призначаю, говорив Зеленський: 

- Я вас, Романе, (журналіст "Української правди". - Авт.) запрошую працювати в Офіс президента.

Замальовки

Карантин

Розголос навколо пресконференції Зеленського почався напередодні у ввечері через те, що були акредитовані не всі журналісти, які хотіли прийти.

Офіс президента пояснив це тим, що через карантинні заходи має можливість запросити обмежену кількість людей - до 70 кореспондентів, плюс оператори, фотографи та працівники Офісу. 

Усе відбувалося на дворі Маріїнського палацу. На газоні розставили стільці на достатній відстані один від одного. На вході міряли температуру, видавали маски та гумові рукавички. Пригощали кавою, чаєм, водою та компотом "Гарант". З їжі були бутерброди.

Журналістський пул, який ходить на подібні заходи, давно знає одне одного і склад зазвичай не змінюється, але сьогодні була несподіванка. Прийшов Дмитро Гордон, який напередодні записав інтерв'ю з екслідером сепаратистів Донбасу Ігорем Гіркіним. За цю роботу Гордона критикують, називаючи її не журналістикою. СБУ зробила заяву, що немає до цього відношення.

Йод.media, скориставшись нагодою, запитав Дмитра, яким чином він відправив флешки з матеріалами інтерв'ю до Гааги, як на цьому наполягяє.

- Через українські спецслужби, - почулася відповідь. 

- Де маска, Володимире Олександровичу? - запитали журналісти. - Якщо я буду в ній відповідати, то ви мене не почуєте, - відповів Зеленський.
Зеленський користувався блокнотом – робив нотатки, коли журналісти ставили одночасно велику кількість запитань; записував прохання на щось відреагувати чи проконтролювати.

Емоції

Поставити запитання змогли не всі журналісти - не вистачило запланованого часу і деякі питання перетворювалися на тривалі сперечання.

Журналісти та президент починали уточнювати одне в одного. Навіть дійшло до того, що Зеленський сказав: "Ви ж мене поставили на місце, попросили не перебивати вас. Тепер ви мене вислухайте".

Йод.media, на жаль не вдалося поставити питання президенту. Воно було таким:

- Пандемія привернула увагу суспільства до медиків та науковців, від яких чекають ліків та вакцин проти ковід-19. Чи планується в Україні збільшення видатків на науку, враховуючи, що навіть у скрутному стані, у якому є науковці, у нас є здобутки та відкриття, які мають попит за кордоном. 

Погода

Дощ то починався, то на зміну йому приходило сонце. Навісу над головою не було, тому періодично журналісти розкривали парасолі. Пресконференція від цього не припинялася. Президент на початку попередив:

- Як у спорті, матч відбудеться за будь-якої погоди, наша пресконференція чи пресдіалог – навіть якщо піде дощ, будемо продовжувати.

Цитати

Основні тези з відповідей президента, які формують політику країни. Без зайвого

Про ковід-19

- У нас дуже гарна статистика і кількість людей, які захворіли, дорівнює кількості тих, що одужали. 

Думаю цього тижня в усіх областях медпрацівники, які борються з ковід-19, отримують 300% (до зарплати. - Авт). Були деякі технічні проблеми. Всі ці кошти були повністю перераховані державою Україною з бюджету МОЗ, з бюджету, який спрямований на підтримку медичної галузі через ковід-19, повністю всі кошти були перераховані до місцевої влади. Питання це закрите. І за квітень теж держава повністю розрахується і буде виплачено медпрацівникам по 300%.

- З 22 травня запрацює транспорт міський і приміський. Між областями ми поки не можемо забезпечити транспорт, бо у нас тільки 6 областей готові до цього.

- Дитсадочки отримають всі вказівки від МОЗ щодо безпекової ситуації та з 25 числа, з понеділка, дитсадочки теж запрацюють.

- Що стосується допомоги нашим громадянам через ковід-19? Все не просто. Ми не друкуємо кошти. Ми не Сполучені Штати Америки, хоча статистика у нас краща. Що стосується бізнесу: по-перше, програма 5,7,9 запрацювала (дешеві кредити для бізнесу. - Авт.). Ми рік працюємо над тим, щоб у нас були нормальні, європейські кредити – 5%, 7%, 9% – це нормальні кредити. Не під 25%, не під 30%.

- Вже рік, я чесно скажу вам, я борюся і це вже другий уряд, щоб іпотека була по 10%. Найближчим часом в Україні вперше буде іпотека під 10%. Мені здається, це велика перемога.

Про ковід в ОРДЛО

- У нас є реальна кількість людей, яких вони там ховають – без закону. 

- Ми пропонували гуманітарну допомогу людям – звичайним людям. Вони не беруть, прикриваючись тим, що у них зараз ковід-19, "у нас все є". У них нічого немає. Немає інфекційних лікарень, немає достатньої кількості ліжок, немає засобів захисту.

- Про що я зміг домовитися – я домовився вже напряму з Червоним хрестом, і тоді вони запустили та готові до запуску й далі – гуманітарну допомогу від Червоного хреста. 

Про свою другу каденцією

- Щиро? Однієї (каденції. - Авт.) не вистачить. Я йду на один термін, як і казав.

Я бачу, що робота складна, ніхто "спасибі" не скаже, але якщо буде велика підтримка народу України, я зможу про це думати.

Про розпуск парламенту та вибори мера Києва

- Поки партія "Слуга народу" буде голосувати за всі важливі законопроєкти для країни, я буду підтримувати партію "СН". Як тільки вони не будуть голосувати, не захочуть, якщо будуть лобіювати інтереси тієї чи іншої комерційної групи впливу на політику України, я водночас – не думаючи навіть ні про що – буду розпускати парламент.

- Я буду підтримувати кандидата в мери Києва від партії "Слуга народу". Чи буде праймеріз? Буде. Чи будуть входити в праймеріз кандидати в мери Києва не тільки від "Слуги народу"? Обов’язково. Хто буде кращий, того я підтримаю.

Про вирок Порошенку

- Що стосується вироку пану Порошенку. Я впевнений, що все це ще попереду. Ви ж бачили вчорашній скандал. Я думаю, вони так керували державою, що їх чекає дуже багато різних пригод і різних вироків.

Чому не звільнює Авакова?

- Чи потужний він міністр? Так. Чи складна у нас ситуація? Так. Його сьогоднішня відповідальність – справа Шеремета. 

Він почав цю справу, він повинен її довести до кінця, до результату – щоб усі, хто дійсно вбив Шеремета, були покарані.

- З приводу Катерини Гандзюк – за мою каденцію люди, які вбили, посаджені. Є питання, хто замовив. У нас є відповідь. Ми знаємо, хто замовив. Зараз ця справа уже повністю передана до суду. І суд, я впевнений, дасть справедливий вирок – і замовники сядуть за ґрати, не замовник, а замовники.

Про народовладдя

- Розчаровують не принципи та бажання, народовладдя повинно бути, якщо ми йдемо до лібералізації нашої країни, і якщо ми бачимо таку демократичну вільну країну. Так, вона суперечлива, вона складна. Розчаровують люди.

- Я навіть не просто не можу говорити про мера Черкас. Я не знаю, навіть, як говорити, коли міський голова має 19 кримінальних проваджень. Хто це? Я за один стіл з такими бандитами не сяду. Його обрали - це народ. Будь ласка, обирайте бандитів якщо хочете.

Про вплив Єрмака

- Хто такий пан Єрмак? Він не має досвіду як кінопродюсер, хай пробачить мені пан Єрмак. Він завжди був досвідченим юристом. Пан Єрмак має саме ту освіту, яка потрібна голові Офісу, як мені здається. Бо це інститут міжнародних відносин, міжнародне право. Він не є моїм кумом, я йому довіряю.

- Єрмак не є моїм кумом, а тільки довіреною особою.

- Ні одного кума або армійського друга я не буду призначати.  

Про Мінський формат

- З точки зору Мінська і цього треку: будемо боротися до кінця. Мінськ пов'язаний з санкціями. Ви знаєте прекрасно, що їх (санкції. - Авт.) всі хочуть зняти. І не тільки Росія, а й багато європейських країн. Я розумію, що і вони економічно страждають через ці санкції. Але, як я вам і казав, ми будемо боротися.

Про Крим

- Ми пам’ятаємо, що це наша земля, це наш народ. І, можливо, ви праві: прийшов момент, коли цих майданчиків недостатньо для того, щоб говорити про Крим.

- У мінському форматі питання Криму не підіймається. Я згоден, що це несправедливо. Можливо настав час це змінити. 

Повернення політв'язнів та полонених

- На сьогодні у нас було три обміни. Як би там не було 135 людей повернулися в Україну.

- Зараз говоримо з Російською Федерацією про можливий обмін після ковід-19. Я хочу, щоб ми, попри коронавірус, говорили про повернення наших політв’язнів, які знаходяться в Росії чи знаходяться в тюрмах Криму. Тому, є результат.

Про "просто перестати стріляти"

- Я ніколи не закликав, щоби наша армія не відповідала. Я хотів показати всьому світу, що у нас дуже міцна армія, але ми не провокуємо, ми боремося за нашу країну. 

- Просто перестати стріляти - їм (ОРДЛО. - Авт.) це дуже не просто зробити. Вони не знають в якому вони світі, у них немає жодного виходу.

- Ми не стріляємо по українцях, ми відповідаємо бойовикам.

Про дороги та мости

-  Наша задача побудувати всі державні дороги, які об’єднають нашу країну, які будуть вітриною нашої європейської країни. А це 25 тисяч пріоритетних доріг. 

Я хотів би бути президентом, якого запам’ятають як людину, після якої в Україні з’явились дороги.
Юлія Волошина
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту