Зеленський у Давосі: "Ми недоінвестовані та недолюблені"

Фото Офіса президента
Президент виступив на ювілейному, 50-ому, економічному форумі.

- Головне завдання світу – це безпека, починаючи від безпеки окремої людини до безпеки народів, - розпочав свій виступ президент Володимир Зеленський на 50-ому економічному форумі в Давосі.

Президент сказав, що сучасний світ змінюється з реактивною швидкістю. Те, що вчора здавалося фантастикою, сьогодні стало реальністю. У світі є торгові війни, перерозподіл територій, зростання військових бюджетів, сепаратистські рухи, вихід країн з попередніх угод.

- І це підриває віру в людство і наводить на думки: а чи не летить цей світ у прірву? – звернувся до зали Зеленський.

Далі він повів мову про те, що майбутній світ можливо буде страждати від кліматичних проблем, від голоду та посухи. І майбутні покоління можуть дорікати нам сьогоднішнім за те, що "ми мали шанс домовитися, але ми так ним і не скористалися".

- Потрясіння та катастрофи стали для людства звичкою. Я, як ніхто інший, знаю, про що кажу. В моїй країні шостий рік йде війна. Шостий рік, як Росія анексувала частину територій, незважаючи на тисячу сторінок міжнародного права, - сказав Зеленський.

Президент нагадав, що світ згуртувався навколо розв'язання конфлікту в Україні, але чи достатньо загиблим українцям і тим, хто втратив домівки, цієї всесвітньої стурбованості та занепокоєності?

- Цього замало, - сказав Зеленський. - Світ потребує переосмислення та оновлення правил, особливо правил міжнародної безпеки. Світ не може бути згуртованим тільки у Фейсбуці, коли репостять виступи Грети Тунберг, фото жахливих пожеж у Австралії та, на жаль, збитого українського боїнга в Ірані. Але чи означає це, що всі зробили висновки? Ні. Бо для більшості через тиждень це вже втрачає актуальність, а в стрічку вже стукає новий гучний інформаційний привід.  

- Безпека - це надважливо для розбудови української економіки. Ми програмуємо себе на позитивне мислення, амбітні задачі, - сказав президент.

Амбітні задачі України – це стати лідером Східної та Центральної Європи.

- Моя мета, щоб у підручниках поруч з кейсами Японії, Південної Кореї, Сінгапуру з'явилась Україна. Тож долучайтесь. Україна повинна стати інвестиційною Меккою Східної та Центральної Європи. Головним драйвером для економічного розвитку є можливість отримувати прибуток. І ми одна з небагатьох країн, що зараз дозволяє заробляти такий високій дохід та інвестиційний капітал. Сьогодні ми недоінвестивані та недолюблені.

Президент сказав, що всупереч глобальній тенденції Україна пришвидшує зміну клімату.

- Я навмисно допустив таке скандальне твердження, щоб сфокусувати вашу вагу. Щоб це почули всі. Звичайно, я кажу виключно про позитивні зміни у бізнес-кліматі. Україна стає стабільним та передбачувальним ринком зі значними можливостями для розширення бізнесу. Для нас це питання власного виживання. А для вас - стабільність у регіоні, а отже, і в цілому.

Свій виступ президент завершив, нагадуючи про один "бізнес-провал":

- Що означає не інвестувати в Україну сьогодні? Це стати Джорджем Беллом, який у 1999 році відмовився купити Google за мільйон доларів.

Сесія запитань

Засновник Всесвітнього економічного форуму Клаус Шваб спитав
Зеленського:

 - Які додаткові реформи важливі для вас у найближчому
майбутньому?

- Я працюю на посаді президента 248 днів. Ви розумієте, наскільки це складна професія, оскільки я точно знаю, скільки днів працюю.

Зеленський перерахував, що прийняті закон про концесії, закон про земельну реформу. Перезапущено роботу Генеральної прокуратури, до перезапуску готується Служба безпеки України. Почав працювати Антикорупційний суд. Наближається запуск Бюро фінансових розслідувань.

- Як ви бачите своє майбутнє у Європейському Союзі?

 - Дуже проста відповідь. Перше: ми бачимо своє майбутнє у
Європейському союзі. Що має зробити Європейський союз для України? Просто взяти Україну в Європейський союз. Це дуже складні речі, хоча, мені здається, дуже прості рішення. Ми дійсно підписали угоду про асоціацію з ЄС, ми підтримали курс в Європейський Союз, але ми повинні з вами розуміти, що не тільки Україна повинна і хоче в Європейський Союз.

- Мені здається, це філософське питання. Питання навіть не в тому, коли ми будемо в Європейському Союзі. Питання, який статус
буде мати Україна в Європейському Союзі. Яке буде ставлення до нашої країни. Ставлення як до потужного гравця, рівноправного гравця, до країни, яку поважають, країни, на яку не дивляться зверху вниз.

І мені здається, ви знаєте, пане Шваб, зараз дуже зручний момент, коли ми знаємо всі, що одна країна, велика країна зробила exist. Може, для України настав час зробити enter.

- Ми вже визнали, що ситуація в Україні викликає занепокоєння. Ви сказали, що це вже є буденним і канцлер Меркель та президент
Макрон, президент Путін, ви збиралися нещодавно. Чи будете ви продовжувати такі зусилля. Бачите світ в кінці тунелю?

- Я б ніколи не пішов в президенти України, якщо б моє бажання не було головним – припинити війну на сході України. Так, ми
сьогодні на економічному форумі. Але ми розуміємо, що економіка страждає через війну. На жаль, ми втрачаємо наш найголовніший потенціал. Як я вже говорив, у нас дуже талановиті люди, і такі ж талановиті й сміливі люди зараз знаходяться на фронті, зараз захищають територіальну цілісність і суверенітет нашої України. Тому втрачаючи їх, ми втрачаємо наш золотий запас України.

Зеленський сказав, що радий розблокуванню Нормандського
формату. Відбувся обмін, до дому повернулися 75 бранців, але поки що не вдається припинити вогонь.

- Якщо всі сторони захочуть припинити війну, вона припиниться
завтра. Тому що Україна захищає свою землю, війна на нашій території. Але ми у своєму мозку, ми всі розуміємо, що ми готові її припинити сьогодні, - сказав Зеленський.

- Які три основні аргументи, які Україна може запропонувати іноземним бізнес-інвесторам?

Цих аргументів у нас більше ніж три, - сказав Зеленський.

- Ми зараз підготували нову програму, яка називатиметься Іnvestment nanny. Про що це говорить? Кожному інвестору крупної компанії, яка приведе в Україну 100 мільйонів доларів плюс, ми забезпечимо окремий контракт з державою. Саме держава буде вас захищати. У вас буде менеджер – investment nanny, який розмовляє п’ятьма мовами, і 24/7 цей менеджер буде з вами працювати – будь-яке питання, будь-яка проблема. У вас буде контакт з цим менеджером і не буде жодної проблеми.

Також Зеленський розповів, що навесні буде велика приватизація - близько 500 підприємств.

- Перші два роки, які прийдуть у приватизацію 10 мільйонів доларів плюс, ми даємо податкові канікули. Ви не будете сплачувати п'ять років податок на прибуток, - пояснив Зеленський. 

- У нас дуже багато законопроєктів, про які я можу говорити годинами. Сьогодні вигідно вкладати гроші в Україну. У нас талановиті й поки що не дуже, я не хочу назвати
українців cheap (дешевий), але поки що there is cheaper than in Europe (дешевші ніж у Європі), - сказав Зеленський.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту