Жахливі вибухи в Бейруті спровокувала конфіскована селітра

Скріншот: YouTube/Sky News
За офіційною версією, вибухнули 2700 тонн нітрату амонію, що еквівалентно 1800 тонн тротилу.

Вища рада оборони Лівану назвала офіційну версію потужних вибухів, що сталися у порту Бейрута у вівторок, 4 серпня. За попередньо версію, вибухнули 2750 тонн нітрату амонію, тобто селітри, пише lbcgroup.tv.

"Це речовини, які були конфісковані у 2014 році із судна під назвою Rbosus, яке прямувало до Африки і зазнало несправності. Судно перевезли та зберігали у відповідному місці, потім передали складу №12 до остаточного рішення щодо його майбутнього, оскільки це конфіскат", - йдеться у повідомленні.

Слідча комісія встановила, що незадовго до вибуху з'ясувалося, що складу, де зберігається селітра, потрібен ремонт, оскільки у дверях утворилася щілина, через яку можна було легко входити та виходити. Але спроба виправити ситуацію призвела до катастрофи – вибухи сталися у процесі зварювання дверей. Через іскру сталося займання вибухових речовин, що також зберігалися на складі. А ті у свою чергу спричинили вибух 2700 тонн селітри, що еквівалентно 1800 тонн тротилу.

Нагадаємо, вибухи в головному порту Лівану і одному з найбільших в світі прогрімелі близько 18 години за місцевим часом. Перший, менший вибух підняв хмару диму над вогнем і створив миготливі вогні, які нагадували феєрверк. Другий вибух струсонув центральний Бейрут і підняв грибоподібну хмару пилу в повітря.

Будинки навіть на відстані 10 кілометрів отримали серйозні пошкодження. Вибухи були чутні навіть на Кіпрі, більш ніж в 200 км від Бейрута. Щонайменше 78 людей загинули, 4000 поранені, місцеві лікарні переповнені.

Порт майже повністю зруйнований, всі запаси пшениці та інших продуктів, яких зберігалися в підвалах, знищені.

У країні оголошено триденний траур. На ліквідацію наслідків виділять 100 млрд лір (66 млн доларів). Бейрут оголошено зоною лиха з правом використовувати армію для забезпечення безпеки.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту