Фото студії "Квартал 95"

"Жіночий Квартал" - це колективчик, де з твоєї слабинки одразу зроблять жарт": учасниці проєкту діляться секретами професійного успіху

31 серпня стартує новий, другий за рахунком, сезон "Жіночого Кварталу". А трохи згодом, у жовтні, колектив відсвяткує рік, як шоу вперше вийшло на телеекрани.

Серед учасниць проєкту - акторки театру й кіно, зірки "Ліги сміху" і скетчкому, а також співачки, які раніше не брали участі в гумористичних шоу. У кожної з 14 учасниць - свій творчий характер. Самі розумієте, як може бути важко. Але у "гарних і талановитих" труднощів не виникає.

Напередодні нового сезону ми попросили актрис розповісти, як на їхню кар'єру вплинув "Жіночий Квартал" і як такі різні й талановиті дівчата уживаються разом.

Правило успіху №1: Бути командою та передавати це почуття глядачеві

Фото студії "Квартал 95"

Лера Товстолес народилася в Сумській області, а дитинство провела в Дніпрі. Поки була моделлю, брала участь у показах по всьому світу, виходила на подіум в компанії Ірини Шейк, але відмовилася від усього цього заради кар'єри комедійної актриси. І про свій вибір не шкодує:

- Я завжди любила жартувати й хотіла брати участь у гумористичних шоу, тому пішла на "Розсміши коміка" і "Лігу сміху". Завдяки цьому досвіду отримала запрошення на кастинг "Жіночого Кварталу" і ось я тут. Тож одне з тисячі моїх заповітних бажань здійснилось?

З деякими учасницями проєкту я була знайома раніше. Наприклад, Оля Жуковцова - мій перший викладач акторської майстерності. Життя нас постійно зводить. І ось звело остаточно.

З Оленою Кравець ми знайомі з часів "Ліги сміху". Вона завжди нам допомагає, радить, як краще зіграти, допомагає зняти стрес - усі ми дуже емоційні, насамперед перед виступами. На останньому концерті в Одесі багато номерів режисирувала вона. У мене була складна роль. Я підійшла до неї порадитися буквально за п'ять хвилин до виходу на сцену, і все відбулося просто ідеально.

За цей рік всі сильно здружилися. Спершу ми спілкувалися тільки на репетиціях, а тепер підтримуємо та розуміємо одна одну буквально в усьому. Ми настільки стали близькі, що вловлюємо настрій кожної та ніколи не тримаємо образи.

Мені здається, що згуртуватися нам вдалося завдяки нашій традиції: перед концертом ми маємо взятися за руки, подивитися одна одній в очі та побажати удачі. Сказати, що все буде смішно, все буде круто, що всі ми дуже талановиті. Це наша фірмова кричалка на удачу. Мені здається, це дуже важливо - приділити одна одній кілька хвилин і вийти на сцену з почуттям, що ми - команда і любимо одна одну. Це енергія передається і нам, і глядачеві.

Правило успіху №2: Тривалі репетиції проводити в невимушеній атмосфері

Співачка Віра Кекелія займається вокалом з дитинства. Вона виросла в Харкові та брала участь у місцевих конкурсах талантів. Потім ми її чули в групі "А.Р.М.І.Я", спостерігали за участю в шоу "Голос країни" та сольною кар'єрою. Віра дуже любить жартувати вдома, але про те, що стане учасницею гумористичного колективу навіть не мріяла. Тому запрошення на кастинг сприйняла як розіграш:

- Чоловік мій, Ромчик, сказав: "Піди, подивися. Раптом це правда". Кожну претендентку по черзі запрошували до кімнати, де на нас чекала редакторська група: Валерій Жидков, Олена Зеленська та Олександр Пікалов.

Це не можна було назвати кастингом або оцінюванням. Швидше дружня бесіда. Зазвичай ти приходиш і намагаєшся, щоб усе було ідеально, а тут ми говорили про те, що поки не виходить. Це дуже допомогло розслабитися й бути собою. Цей підхід у роботі зберігається весь час.

Фото студії "Квартал 95"

Мені з перших днів дуже цікаво спостерігати за актрисами. Дівчата завжди на позитиві: заряджені на 100 відсотків, і ця батарейка працює нескінченно. Вони надихають. У нас дуже тривалі насичені репетиції, але вони відбуваються у легкій невимушеній атмосфері, що дуже допомагає.

Спершу я переживала, оскільки мені бракувало впевненості, що зможу розкритися в гумористичному шоу. Але потім зрозуміла: на сцені ти завжди розповідаєш історію. І в "Жіночому Кварталі" вона смішна, що неймовірно, оскільки ми даруємо людям радість.

Правило успіху №3: Виходити із зони комфорту з відчуттям свята

Фото студії "Квартал 95"

Уродженка Ужгорода Анастасія Євтушенко прийшла в "Жіночий Квартал" з київського Молодого театру. Вона актриса і за п'ять років роботи на підмостках зіграла безліч комедійних ролей.

- Коли я потрапила на проект, все було нове та незвичне. На репетиціях першого концерту не завжди розуміла, про що говорять дівчата. А питати соромилася, щоб не відчувати себе ніяково. Але минув рік і тепер я знаю, де "жарт", де "болт", де потрібно згуморити, де пропустити. Дівчата не можуть і секунди прожити, щоб не жартувати, тому завжди є відчуття свята.

Я продовжую працювати в театрі, трохи знімалася в кіно та серіалах. Виходячи з цього досвіду, можу з упевненістю сказати, що комедійні ролі в театрі та виступи в "Кварталі" - це дуже різні речі. І якщо ще рік тому я почувалася в "Жіночому Кварталі" кількою в бляшанці, то тепер трошки стаю рибою у воді?

Як одного разу після концерту сказав Валерій Жидков, мене вийняли з одного середовища та змусили сісти на шпагат, хоча я ніколи цього не вміла.

"Квартал 95" надав можливість спробувати себе й навчитися нового. І я за це дуже вдячна.

Крім того, що "Квартал" дав мені нові знання, він ще показав, що за лаштунками може бути інакше. В інституті нас як вчили? Костюми готуєш сама, реквізит перевіряєш сама, гримуєшся, зачіску теж, в основному, робиш сама. Тут же тебе блискавично одягають, суперпрофесійні гримери роблять з тебе лялечку. Прекрасні режисери-постановники, балетмейстери все тобі дають.

Ти від усіх отримуєш турботу. І у відповідь хочеш тільки одного - зібратися і виплеснути всі найкращі емоції на сцені. Знаєте, коли море фосфорує в серпні? Так і в нас на концертах. Ми намагаємося, щоб зала фосфорувала, і ми фосфорували та блищали.

Правило успіху №4: Якщо дають складні завдання, отже, можеш

Співачка Марта Адамчук виросла в Чернівецькій області. В її родині завжди звучали народні пісні. Дівчинка їх так любила, що сама пішла на спів і танці. А після школи приїхала до Києва, де зайнялася професійним вокалом. Її кар'єра складалася добре, але весь час чогось бракувало. І це щось вона знайшла в "Жіночому Кварталі".

- Мій перший номер був дуже складним: п'яна дівчина дзвонить колишньому. Треба було і заспівати чисто, і не переграти. Актрисам у цьому сенсі легше - вони імпровізують, якщо забувають слова. У нас, у пісні, такої можливості немає.

Я думала: "Жінка й алкоголь - це взагалі-то трагедія. Зараз вийду на сцену, всі засумують". Тому коли зала почала сміятися, я була до цього не готова. Ледве стрималася, щоб не засміятися разом з усіма. Після концерту люди нам так аплодували, що у мене стояли сльози в очах. Це було щастя.

Фото студії "Квартал 95"

Ми щодня відкриваємо в собі нові здібності й таланти?? Всі номери обговорюємо з редакторською групою. У першому сезоні Володимир Олександрович (Зеленський, - авт.) постійно давав нам майстер-класи. Він не тільки крутий актор, а й крутий режисер. Ми з відкритими ротами спостерігали за ним і намагалися все в себе увібрати.

"Жіночий Квартал" весь час вчить мене вдосконалюватися.

Буває таке, що завтра виступ, а сьогодні тобі змінюють усю концепцію номера. Ти в шоці, але все одно кайфуєш: раз тобі дають такі непрості завдання, отже, впевнені, що ти сильна і впораєшся.

Правило успіху №5: Долати складні завдання разом

Фото студії "Квартал 95"

Наймолодша учасниця "Жіночого Кварталу" Катерина Нікітіна спочатку приїжджала на репетиції до Києва з Кременчука. Тоді дівчина ще закінчувала університет у рідному місті. Вона стала учасницею проєкту в 22 роки і довго переживала, що актриси не приймуть її через недосвідченість. Але з перших же репетицій зрозуміла, що опинилася там, де мріяла бути:

 - Коли мені було 15 років, я дивилася "Квартал" і мріяла танцювати у них у балеті. Казала: "Мамо! Як же я хочу туди потрапити! Є якісь кастинги?" З'ясувалося, в балет брали з 18 років. Тоді здавалося, як же мені довго рости. І ось я тут: не як танцівниця, а як актриса.

Звісно, наші дівчатка - "акули гумору", а я ще новачок. Але поряд з ними немає комплексів і скутості. Всі позитивно налаштовані й готові підказати, якщо потрібно. Я рада, що мені є на кого рівнятися. У свою чергу, класно, що я вмію танцювати. Якщо у когось важко виходить хореографія, кажу: "Давай, допоможу".

Перед першим концертом у Туреччині всі тремтіли, метушилися. Але підходили одна до одної і казали: "Ми це зробимо! Всіх порвемо!". І тут, на другому або третьому виступі, гасне світло. І все такі: "Щооо?" В цей час за лаштунками був Женя Кошовий. Він почав усіх заспокоювати. Ми йому: "Це поганий знак". А хтось, навпаки, як закричить: "Це на краще, що все почалося з проблеми! Спочатку погано - далі буде тільки краще".

Цей момент нас дуже згуртував. Ми зібралися і вийшли на сцену заново.

Правило успіху №6: Прислухатися одна до одної, оскільки з боку видніше

Ірина Сопонару з Чернівців - актриса скетчкому "Одного разу під Полтавою". Досвіду в комедійних ролях їй не позичати, на сцені вона здатна на будь-що. І цей проєкт допомагає їй не стояти на місці:

- Мені по життю щастить з колективами. "Жіночий Квартал" - не виняток. Багато дівчаток зустрічаються після роботи, дружать. Піти в кафе та смачно поїсти - це, мабуть, наша найулюбленіша традиція. Шкода, у нас дуже мало вільного часу - зібрати всіх в одному місці важко.

Ми прислухаємося до порад одна одній, адже з боку видніше. Буває, варишся в своєму котлі та чогось не помічаєш, а потім тобі підказали і розумієш: "Звісно! Як я не помітила". Але я ніколи не лізу з порадами, якщо не просять. Хоча дуже хочеться вставити свої "п'ять копійок".

Фото студії "Квартал 95"

Мені складно судити про себе та порівнювати себе із собою річної давнини. Мені здається, що я стаю тільки краще, як вино? Хочеться вірити, що не стою на місці.

Правило успіху №7: Тусоватися разом

Фото студії "Квартал 95"

Зірка скетчкомів і "Ліги сміху" Тетяна Песик як і раніше живе в рідному місті - Тернополі, а в Київ приїжджає на зйомки. Одна з найголовніших переваг, які їй дав "Жіночий Квартал", - дюжина чудових подруг:

- Що більше ми спілкуємося між собою, то більше вчимося чогось нового. Розкриваємося в новому амплуа, набираємося досвіду, починаємо більш упевнено почуватися на сцені. Напевно, тому кожній з нас це все так подобається.

У нас немає якогось ворожого табору. Всі прості, всі приємні: ти завжди отримуєш задоволення від того, що тусуєшся з ними. Дадуть раду, якщо є проблема. Ніхто ніколи ні в чому не відмовить. Потрібно у когось переночувати - будь ласка. 

Я просто в шоці. Напевно, в особистому житті у нас частіше бувають сварки з подругами, ніж тут, у колективі. Чому так відбувається? Можливо тому, що ми дуже різні, але нас об'єднує бажання стояти на сцені та дарувати чудовий настрій людям.

Правило успіху №8 (головне): Ставитеся до всього з гумором

Актриса Ольга Жуковцова народилася в Запоріжжі, навчалася в Києві, а коли вийшла заміж, переїхала в Дніпро. Зірка серіалу "Слуга народу" знайшла в "Жіночому Кварталі" можливість професійно реалізовуватися та сильну емоційну підтримку:

- Усі дівчатка дуже різні. З кимось можна закритися в куточку і поплакатися на якісь жіночі теми, з кимось повеселитися, навіть пореготати. Це дуже самодостатній колектив: холерики, сангвініки, флегматики. Меланхоліків, напевно, немає. Іноді є схильність до зайвого перфекціонізму та самокопання, але у всіх вистачає розуму ставитися до цього з гумором.

Фото студії "Квартал 95"

Це ж який колективчик? З твоєї слабинки одразу зроблять жарт. І все ок. Це хороша психотерапія, коли оточуючі не підтримують твою проблему, а разом з тобою сміються з неї. І ти вже не надаєш їй такого великого значення. Думаю, за це так люблять людей, які створюють гумор.

Під час концерту в Туреччині у мене було тільки 30 секунд на переодягання між номерами. Вибігаю я за лаштунки. І тут Лера (Товстолес, - авт.) кричить: "Жуукооовцова! Біжімо!" Всі дівчатка, всі супутні служби допомогли мені змінити костюм за 20 секунд.

Я відчула таку неймовірну підтримку, що просто передати не можу, наскільки це важливо в колективі! Пусть говорят, что дружбы женской не бывает… (наспівує?). 

Звісно, все перевіряється часом, але класні, талановиті, творчі партнери - це найголовніший секрет успіху.
Ольга Ліцкевич
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту