Журнал Nature назвав найкращих вчених року. Серед них – Грета Тунберг

Фото: nature.com
Шведську школярку офіційно нагородили за її лють.

Найпрестижніший науковий журнал світу Nature ("Природа") оголосив ТОП-10 людей, які зробили найбільший внесок у науку впродовж 2019 року.  

На першому місці опинився бразильський фізик Рікарду Гальвау, який представив звіт про винищення лісів у долині Амазонки. Його дослідження викликали гнів президента країни, який звинуватив науковців у брехні та змові проти керівництва країни. Вченого навіть звільнили з університету, проте після суспільного резонансу він зміг повернутися до роботи.

У списку також канадський астрофізик Вікторія Каспі, яка досліджує швидкі радіосплески за допомогою інноваційного радіотелескопа; американський невролог Ненад Сестан, якому вдалося оживити свинячий мозок після смерті тварини; аргентинська екологиня Сандра Діас, яка підготувала масштабний аналіз біорізноманіття на Землі; конголезький мікробіолог Жан-Жак Муембе Тамфем, один із співвідкривачів вірусу Еболи, що працює над його подоланням; американський палеонтолог Йоханнес Хайле-Селассіє, який змінив уявлення про генеалогічне дерево людини, знайшовши добре збережений череп анамського австралопітека; австралійський біоетик Венді Роджерс, яка бореться з порушеннями щодо трансплантації органів у Китаї; китайський імунолог Хункуй Ден, який довів, що редагування генів CRISPR можна безпечно використовувати у дорослих з ВІЛ; американський фізик Джон Мартініс, який провів першу демонстрацію квантового комп'ютера Google.

Несподівано до числа вчених зарахували шведську школярку-екоактивісту Грету Тунберг за те, що "вивела науку про клімат на перший план, скерувавши туди всю лють свого покоління". 

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту