Зірка серіалу "Перші ластівки" Саша Рудинський: Після прем'єри мені написала навіть зауч із моєї школи

У центрі сюжету історії про школярів - теми підліткового булінгу, суїциду та прийняття своєї сексуальної орієнтації. "Йод" поспілкувався з одним з найяскравіших молодих акторів, який зіграв роль Ніка.

В одному епізоді його герой - збірний образ усіх найбільш ненависних і хуліганських хлопчаків класу, а вже в наступному постає в ролі люблячого старшого брата. І це далеко не все, на що здатний цей персонаж.

В ексклюзивному інтерв'ю актор Театру імені Франка, володар міжнародної театральної премії за дебют року, Саша Рудинський, розповів про першу реакцію на серіал, шкільне минуле та натякнув, що на нас чекає в наступних епізодах триллера Нового каналу

Я схожий на Ніка, але він у чомусь краще

- Сашо, наскільки вам близький ваш герой - Микита? Може, у вашому класі теж був такий хлопчик?

- А я чимось схожий на нього. Він - лідер. І я теж завжди був таким. Але такого нахабства і поблажливого ставлення до жінок, звісно, собі не дозволяв. Хоча знаєте, чим Нік в свої роки краще, ніж я колись? У першій серії він всіх висміює, але потім... Не знаю, зважився б я настільки впевнено і по-геройськи нестися напролом, щоби допомогти і заступитися. Можливо, в мене просто не було таких ситуацій. Але, напевно, я б десь промовчав, а він прагне, щоб, не дай бог, ніхто не постраждав. 

Зірка серіалу "Перші ластівки" Олександр Рудинський у ролі Ніка.

- У реальному житті стикалися з булінгом, погрозами з боку однолітків?

- Я в такій порядної школі вчився, що крім комфорту, радості, участі в різних виставах і гуртках нічого негативного не відчував. Знав, що таке є, але не був до цього близький, щоб випробувати на собі.

- Невже зовсім не було негативних інцидентів?

- Одного разу мене вигнали зі школи. Знаєте, як буває. Щось сталося - і біжать три хлопці: темноволосий, хтось у капюшоні і рудий. Але ти звертаєш увагу тільки на рудого і думаєш: 100% винен він. Хоча в 90% випадках я взагалі був ні при чому. Через це я раніше не любив свій колір волосся. Зараз люблю (усміхається).

Так от, у мене була своя банда друзів, з якою я постійно потрапляв у якусь халепу. І в восьмому класі керівництво школи вирішило мене провчити. Мені сказали: ти на рік йдеш зі школи до гімназії, твої друзі випускаються, і після 9-го класу повертаєшся назад. Було дуже прикро. Вся школа збирала підписи, щоб мене залишили. Але зараз вдячний педагогам за цей урок.

Потім я туди повернувся, щоби піти в театральний коледж, який відкрили на базі нашої школи. До речі, після прем'єри першої серії на Ютьюбі завуч, яка колись мене захищала, надіслала смс: (дістає телефон) "Яка я щаслива, що про тебе стільки хорошого говорять".

Зйомки серіалу "Перші ластівки".

Люди пишуть мені, що інакше подивляться на виховання дітей

- Багато таких повідомлень після прем'єри?

- Сьогодні мені написала величезна кількість людей, з якими я ходив у садок, навчався в одній школі, в іншій. Дзвонили знайомі з мого рідного Миколаєва, педагоги, медійні особи. З багатьма давно не спілкувалися, бо нас розвело життя, але любимо та поважаємо одне одного. У день прем'єри мені приділили більше уваги, ніж навіть у день народження. Ось один пише: "Рудику, ну ти й увійшов у роль. Красунчик, так тримати". І таких повідомлень дуже багато.

Кадр серіалу "Перші ластівки".

- А звичайні школярі пишуть?

- Так, надходить багато повідомлень від підлітків, від незнайомих людей. Одна жінка написала: "Дякую, тепер я подивлюся інакше на виховання своєї дочки. Вона приблизно такого ж віку, як Поліна в серіалі". Я думаю: Ого. 

Заради цього і варто займатися акторською професією.

- Серіал багатьох зачепив за живе. А ви самі обговорювали його на знімальному майданчику? Ділилися особистими історіями?

- Особисті історії - це внутрішній багаж кожного. Вони у нас в голові. Але на зйомках ми були дуже близькі і, що найприкольніше: вміли посміятися одне з одного. Завдяки цьому і стали командою.

Спочатку мене запрошували на роль мого найкращого друга в серіалі - Макса. Тоді я ще не читав сценарій, тому мені здалося, що я це вже грав: хлопець - душа компанії, веселун. Написав кастинг-директору і попросив спробувати мене ще й на роль Ніка. Мене затвердили, а Макса в результаті зіграв мій найкращий друг - Олег Гоцуляк, з яким я чотири роки провчився в Карпенка-Карого. Дуже радію з цього - Олег шикарно зіграв. Далі ви побачите, що відбуватиметься з його персонажем.

Головні герої сериалу "Перші ластівки".

- А яка сцена була найскладнішою для вас?

- На сьогодні, це моя улюблена роль. Вона така багатогранна та складна. Щоразу я йшов і думав: Чи я зробив чесно? Мені постійно хотілося зробити ще краще. Поки не можу говорити конкретно, бо хочу псувати вам інтригу. Але в першій серії - це, звісно, сцена, коли Поліна падає з даху. Було дуже багато дублів, зйомки з різних ракурсів, і в кожному потрібно було зіграти той піковий стан, коли ти побачив, що твій однокласник зістрибнув униз. Наприкінці ми всі були просто виснажені. Я отак розмовляв (хрипко шепоче).

Кадр серіалу "Перші ластівки".

Якщо вчиниш суїцид - позбавиш себе безлічі щасливих хвилин

- У серіалі не тільки тема суїциду, а й обговорюються його причини. Ви колись боялися про щось розповісти батькам?

- Ні. Це не означає, що в мене була ідеальна сім'я. Але я не боявся. Дітьми треба займатися. Ти ж квітка поливаєш щодня, інакше вона зів'яне. Так і людині потрібно приділяти увагу, любити, прислухатися до її бажання. Повів сина на бокс: Як тобі на боксі? Нормально? - Так, батю, мені нормально. - А потім куди хочеш?

Потрібно самому трохи бути дитиною, щоб виховувати дитину. Думати як вона, а не просто бути батьком, який видає бабки. Звісно, ніхто не знає, яким батьком буду я. Але дуже люблю дітей.

Актор Олександр Рудинський.

- Після виходу серіалу ваші герої стануть рольовою моделлю для багатьох школярів. Чи не боїтеся такої відповідальності? Адже підлітки мають вміти правильно трактувати вчинки персонажів.

- Ні. Це ж не історія: друзіі, якщо відчуваєте себе безпорадними, найкращий спосіб розв’язання проблем - стрибнути з даху. Серіал не про це, а про те, що якщо твоє життя закінчиться, ти не дізнаєшся, що таке перше кохання, чи не переживеш багато щасливих хвилин. Герої, які не вчинили суїцид, потім побачать світло.

Думаю, молодь братиме приклад не зі слабких вчинків персонажів, а із сильних. 

Це в нас генетично закладено. Ми хочемо бути схожими на Сашу Бєлого, на Томмі Шелбі, коли вони беруть на себе ініціативу. Історія наших героїв почне розвиватися з другої серії. Коли дитина, школяр, відчуває на собі відповідальність і розуміє, що він був причетний до смерті цієї людини, але більше такого не зробить. Це такий серіал-антибіотик, як і будь-яке класне кіно.

Головні герої сериалу "Перші ластівки".

Я бачив ЛГБТ-сцени і це знято геніально

- Першу серію позитивно сприйняли в інтернеті, але в телевізорі аудиторія консервативніша...

- Сьогодні на Максима Самчика (актор, який зіграв школяра-представника ЛГБТ) підписалася група "ЛГБТ гей-прайд".

...про це я і хотіла поговорити. Для телевізійної аудиторії - такий персонаж-школяр може стати шоком.

- У житті мене оточує чимало і гомосексуалів, і бісексуалів. Особливо в цій професії. Ви багатьох знаєте, я багатьох знаю. У середовищі акторів це нереально талановиті люди.

Макс дуже круто підходить на цю роль. Зовні він звичайний сильний м'язистий хлопець. Але я бачив сцени, де він грає ЦЕ і робить все геніально. Я вже казав йому. Далі ви побачите - у нього там є сцена: о-фі-ген-на. Просто бомбічна. Оплески йому та його партнеру. 

Хороший актор на все дивиться широко. Йому потрібно розуміти кожного. Випробувати й зіграти того, ким він не є.
Кадр серіалу "Перші ластівки".

- Вочевидь, що цей серіал якось вплине на нашу молодь. А що з театром? Молоді люди часто приходять до вас на вистави?

- Середня вікова категорія - від 30 до 40 років - на мою думку, ходить найчастіше. Але, знаєте, чого мені хочеться? Щоб українських акторів знали й любили.

Я зараз кажу не про великі гроші або впізнаваність на вулицях, а про те, щоб у них було бажання прийти до мене в театр. Більше мені нічого не треба, тому що я переконаний: це змінить їх якимсь чином.

Це сталося з моїми друзями з Миколаєва. Для них театр - асоціація зі шкільними часом, щось вкрай нудне, коли ти приходиш, засинаєш та їси сухарики. Але коли ці хлопці, мої однолітки, приїхали до мене на виставу "Дванадцята ніч" вони запам'ятали історію кожного персонажа, всі моменти, все. Вони такого не бачили (емоційно цитує): "Це краще, ніж кіно. Це шедевр. Це все!" Вони до кожного актора підбігали та казали: "Дякую, брате".

Люди закохалися в театр і будуть туди ходити. У них народжується тяжіння до самопізнання, вони починають читати літературу. 

Для мене сенс професії - коли прокидаюся вранці та кажу: Офігєть! У мене сьогодні вистава.

А щоб я це сказав - треба пройти шлях у три місяці праці. У мене має постійно щось не виходити, бо це важка роль. Але точно так само після зйомок у серіалі "Перші ластівки" я приходив додому і думав: Мені так класно було це зіграти.

Постер серіалу "Перші ластівки".

Фото 📷 - прес-служба Новий канал

Ольга Ліцкевич
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту