Зірка Youtube-каналу This is Хорошо Стас Давидов: "Нове покоління вибирає інші соцмережі"

В інтерв'ю "Йоду" відеоблогер розповів, чому сумує за "старим" ютубом, яка соцмережа задає тренди та через що команда This is Хорошо пішла від формату, який став їхньою "фішкою".

Стас Давидов, якому 17 червня виповнюється 32 роки, - один з найвідоміших відеоблогерів ближнього зарубіжжя. Невелика команда хлопців з Латвії вже 9 років знімає іронічний веб-серіал This is Хорошо, який ще на старті завоював популярність мільйонів підписників, роблячи іронічні огляди вірусних роликів. Уже не вперше Стас став спеціальним гостем головної української тусовки блогерів та експертів цієї галузі - фестивалю VIDEOZHARА.

Стас Давидов під час суддівства у Gaming-зоні на VIDEOZHARA

Від вірусних оглядів ми просто втомилися

- Стасе, щойно завершилася прес-конференція, де на одному рівні з вами сиділи зовсім юні блогери. Як вважаєте, чи праві їхні батьки - соціальний капітал в інтернеті треба напрацьовувати з пелюшок?

- Я не соціальний інженер або генетико-психолог, щоб прогнозувати майбутнє, але наші діти - однозначно інші. Ми дорослішаємо і з віком дедалі більше залежимо від технологій зовсім іншого рівня. Напевно, так краще.

З іншого боку, нове покоління вже не користується тими соцмережами, в яких сидимо ми. Тому, цілком можливо, нинішні блоги з часом їм будуть не потрібні.

Одна з найвідоміших юних блогерів України - Пупсі Кіра
Стратег фестивалю Микола Рогинець та Стас Давидов
Матерiали по темi
Авторка блогу Bad mama Анжела Єременко: "Українським мамам нав'язують почуття провини"

- А, може, за 15 років нинішні діти просто втомляться від цього? Працюючи на ютубі стільки років, ви відчули емоційне вигоряння?

- Звісно. Так чи інакше, це творча діяльність, та ще й досить регулярна. Треба мінімум раз на тиждень щось видавати. Через це трапляється стан близький до апатії. Але у нас командна робота, тому за перших ознак висмикуємо одне одного з цього стану і продовжуємо.

- На вашому каналі перестали виходити огляди вірусних відео. Це теж якось з цим пов'язано?

- Так, для нас це один зі способів перезавантажитися та позбутися напрямків роботи, через які ми самі собі трохи набридли.

Конфлікт - жебрацький спосіб наростити аудиторію

- Зараз в інтернеті дуже висока конкуренція. Часто блогери конфліктують?

- Та постійно! Багато хто конфліктують і намагаються з цього робити контент. Конфлікт - простий і дешевий спосіб розворушити підписників. Вони піднімаються когось захищати, на кого-то лаятися - і це дає високу активність на каналі. Але мені це здається занадто жебрацьким способом вирощувати свою аудиторію. Через певний час ти озирнешся назад і побачиш, що помилявся.

- То ви вважаєте себе соціально відповідальним блогером?

- Так, певної миті це приходить. Наприклад, зупиняє тебе на вулиці бородатий чоловік і каже, що дивиться твої ролики зі школи. І ти розумієш, що впливав на нього і міняв його світогляд. І це зовсім не про "запікування" матів у відео.

Розповім один випадок. Був період, глядачі записували нам відео для перебивок. Один хлопець надіслав ролик, який записав, сидячи на висотці. Він, звісно, молодець, але показати цього ми не можемо. Адже тоді до наступного випуску ризикуємо отримати енну кількість подібних. Є така тенденція...

Матерiали по темi
"Смотрящий" за Youtube: як колишні зеки не поділили підписників

Нинішній Youtube надто поважає людей

- Ви починали 9 років тому, коли Youtube був зовсім іншим. За чим сумуєте?

- За старим функціоналом. Дизайнер має працювати на те, щоб інтерфейс ставав зручнішим. А Youtube певної миті просто зайнявся переміщенням кнопок туди-сюди. Таке відчуття, що дизайнерам там нема чим зайнятися. Раніше такого не відбувалося.

- Що ще вам не подобається в нинішньому Youtube?

- Він став рафінованим. Мені не подобається тренд соціально-відповідального контенту. Мені не подобається, що тут поважають людей. Ні, так має бути. Людей мають поважати. Але це диктує занадто багато правил.

Якщо абстрагуватися, на своєму каналі я теж його підтримую, але особисто мені не подобається, до чого це призводить в результаті.

- І від яких жартів ви відмовилися через повагу до людей?

- Зараз я не став би озвучувати чималу кількість сексистських жартів. Раніше у нас могло проскочити: "А! Ну, вона же жінка!". Відтоді і я, і вся команда дуже змінилися.

- Робити гумористичний контент складніше, ніж серйозний?

- Та ні. Навпаки, подавати інформацію через іронію чи сарказм набагато простіше. Спробуй якийсь сценарій на серйозних щах зробити цікавим...

Матерiали по темi
Науковий блогер Ольга Маслова: "Ненавиджу "Теорію великого вибуху "- це набір кліше"

- Наскільки ми відстаємо від тих трендів, які є, наприклад, у США?

- Від великих, напевно, відстаємо. Але хотів би зазначити, що у нас зараз з'являється дуже багато професійних продакшенів. Цей відбулося навіть різкіше, ніж на Заході. Наш ринок розвивається, але великі та основні тренди, звісно, поки задаються саме там.

- І що в тренді?

- Усі тенденції задає зараз Tiktok. Це огидно та жахливо, бо це так собі місце. Або він загнеться, бо у цієї платформи занадто багато технічних обмежень, щоб далі якось розвиватися. Або він зміниться і стане чимось більшим, на якійсь іншій платформі. Просто завжди потрібен ресурс, де є такий простенький контент. На ютубі ж зараз задається дуже висока планка до відео.

- Тобто Tiktok - це зараз для всіх, а Youtube - для тих, хто готовий вкладатися в якість?

- Так, мабуть. Tiktok зараз на величезний відсоток складається з "народної творчості" в порівнянні з YouTube.

Матерiали по темi
Найдивніший у світі тревел-блогер: дівчина робить "мертві селфі" у туристичних місцях планети (фото)
???

Відсьорбни скоріш 100 грам – і мерщій у Телеграм!

Ти не п'єш? Кури бамбук – і скоріш до нас в Фейсбук!

Ольга Ліцкевич
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту