Зірки ютуб-каналу Nikol CrazyFamily: У "дитячому" Youtube тренди змінюються кожні два місяці

10-річна блогер, у якій 4,5 мільйона підписників, Ніколь Роговцева і її батько Максим розповіли, про що потрібно знімати ролики для дитячого каналу, щоб тебе дивилися.

20 мільйонів друзів

Одна з найпопулярніших родин російськомовного сегменту Ютуб - Nikol CrazyFamily - стала спеціальними гостями фестивалю VIDEOZHARA-2019.

Коли на Сході почалися бойові дії, Максим і Світлана Роговцева разом з трьома дітьми поїхали з Донецька до Італії. Там жила мама Максима. Просидівши закордоном кілька місяців без роботи і грошей, сім'я прийняла рішення зайнятися відеоблогерством. Тепер вони заробляють, виготовляючи відео про життя своїх дітей. Вони  мають чотири канали у Youtube, на які підписані близько 20 мільйонів людей. Найбільші серед них - канал їх середньої дочки Аліси - аудиторія в 9,5 мільйонів, старшої Ніколь - 4,5 мільйона. 

Зазвичай блогери з такою популярністю багато розповідають про себе у своїх відеощоденниках і не поспішають давати інтерв'ю. Ніколь і її батько Максим - виключення з цього правила. Вони приїхали до Києва на фестиваль відеоблогеров і зустрілися з кореспондентом "Йоду".

Фото: VIDEOZHARA

Поради блогерам-початківцям

- Ніколь, Максиме, на VIDEOZHARA-2019 ми побачили гламурну частину блогерського життя: черги за автографами, фотосесії, публічні виступи... Розкажіть про його будні й труднощі.

Ніколь: Над кожним відео ми довго працюємо: не так просто придумати ідею, а після зйомок всі ми дуже втомлюємося.

Максим: Звісно, це праця, хоч і гіперкайфова. Наприклад, якщо приходимо до парку розваг - не можемо лише відпочивати. Треба розуміти, що наше життя не на сто відсотків належить нам - частково воно належить нашим фанатам, тому кращі моменти ми маємо зняти для них.

- А як часто доводиться робити відео? Не можна сказати: сьогодні хочу, а завтра - не хочу.

Ніколь: Ми випускаємо мінімум два-три відео на тиждень, а знімати їх можемо будь-коли. Якщо кудись їдемо, то доводиться знімати із запасом, а потім просто викладаємо.

Максим: Коли блогер тільки починає - і це дуже важливо - треба робити дуже багато відео. Перші два-три роки ми щодня знімали ролики для двох наших каналів. Випускали 10, 12, 14 відео на тиждень.

Таким чином ми створюємо свого роду серіал - показуємо все своє життя: куди поїхали, як розважалися. І глядач стає частиною нашої родини.

Хто такий блогер? Це немов ще один твій друг. Відеоконтент створює ефект присутності. Тому влоги мають виходити регулярно.

Насправді, блогерство та ютуб - ще й хороший нетворкінг. Тебе впізнають, і це зовсім інше ставлення - немає соціального бар'єру.

Наприклад, Ніколь недавно перейшла до англомовної школи. Коли дитина потрапляє в новий клас - зазвичай потрібен певний час на соціальну адаптацію, доки діти до неї звикнуть, дізнаються і приймуть у своєму колективі. Але коли в школі дізналися, що Ніколь - блогер, вона миттєво влилася в середовище. Це величезний плюс, який ми отримали.

Фото: instagram.com/nikolcrazyfamily2205

Про хейтерів та зіркову хворобу

- Та не кожна дитина зможе психологічно впоратися з цим суспільним тиском, увагою, славою. Що можете порадити іншим батькам?

Максим: Ми цієї проблеми не бачимо. Думаю, проблема зірковості надумана. Діти як діти. Хороші, адекватні, іноді слухняні, іноді ні. Усе залежить від людини. Я в дитинстві не був блогером, але був неконтрольованою дитиною. Моїм батькам довелося через багато пройти: і міліція, і батьківські збори... Ніколь, ти ж у нас класна? (Обоє усміхаються)👨‍👧. Ти у нас офігенна!

- Але навіть найталановитіші люди стикаються з хейтерством, а діти вразливіші. Як з цим справляєтеся?

Максим: Тебе хейтять?

Ніколь: Так. Іноді в Інстаграмі. Я просто ігнорую.

Максим: Хейтерство є скрізь. Завжди знайдуться люди, які негативно ставляться до тих чи інших речей. У світі нічого не змінюється. Треба спокійно на це реагувати.

- Тобто ви розмовляєте про це з дітьми?

Максим: Так, ми обговорили, що це не має до нас жодного відношення. Хейтери говорять про проблеми у своїй голові. Не варто на це реагувати й марнувати свою енергію.

Фото: instagram.com/nikolcrazyfamily2205

На Ютубі дуже багато контенту, побудованого на конфлікті

Що зараз популярно на "дитячому" Ютубі?

Максим: Тренди змінюються кожні два місяці стабільно. Треба постійно стежити за тим, що відбувається. Зараз на хвилі різні танці, TikTok... У нас два канали: у Ніколь аудиторія старша, в Аліси - молодша. І теми там популярні абсолютно різні.

Ми першими в російськомовному Ютубі почали робити челенджі на дитячу тематику. Так влаштований інтернет: один придумав - інші підхопили.

- Чи є якісь тенденції в дитячому контенті на Ютубі, які вам не подобаються?

Ніколь: Те, що деякі блогери використовують своїх фанатів. У них зіркова хвороба...

Максим: Це дуже важлива тема. Коли ми тільки-но прийшли на Ютуб, то не думали про якісь місії. Ні. Ми прийшли по гроші. І це чесно й абсолютно нормально - заробляти на Ютубі. Але разом з популярністю прийшло усвідомлення, що ми впливаємо на мільйони людей. І це дуже змінило наше ставлення до контенту.

Діти - це люди, які керуватимуть нашою планетою за 15-20 років.

Те, що ми закладаємо зараз у дітей, повернеться бумерангом, коли вони почнуть приймати рішення про те, що робити зі світом. Зараз ми приділяємо дуже багато уваги екологічності контенту, тому, щоб він не був агресивним.

На Ютубі, передусім у пострадянських країнах, дуже багато контенту, побудованого на конфлікті. Розумію, це добре заходить в інтернеті. Але я проти. Конфлікти й розподіли, які ми маємо в нашій країні, частково засновані на цьому. Нас із самого дитинства виховували так, що війни та конфлікти - це нормально. Хлопчиськи, які грають у війну, - це нормально. Для мене це не нормально.

Зараз у наших силах змінити цю тенденцію. Якщо через наш контент ми будемо транслювати любов, турботу, взаємодію та підтримку - в майбутньому це будуть застосовувати наші діти.

Фото: instagram.com/nikolcrazyfamily2205

"У дівчат відкриті рахунки, на які відкладається частина прибутку"

- Чимало батьків сприймають блоги як спосіб розкрутити свою дитину та швидко заробити купу грошей. Та чи так це? 

Максим: Для мене в житті все просто. Будь-яка людина може стати будь-ким. Достатньо мати бажання і завзятість, щоб цього домогтися. На дитячі блоги зараз дивляться занадто вузько. Люди бачать лише гроші. Але це тактичний момент, а стратегічний у тому, що вони закладають фундамент для свого майбутнього. Це соціальні сходи і, безумовно, гроші, які дають можливості.

Зараз Ніколь вчиться в англомовній школі, від якої вона кайфує. Захотіла хороший сучасний комп'ютер? Ми купили. І в своєму віці вона спокійно на це заробляє.

Зараз величезна кількість людей, а не тільки діти, стають блогерами. Зеленський, наш президент, по суті, теж блогер. Він постійно транслює своє життя, спілкується з аудиторією.

Буквально вчора я прочитав новину, що Білл Гейтс й Уоррен Баффет запустили свій канал на Ютубі. Цим хлопцям гроші точно не потрібні. Але вони розуміють, що через блогінг можуть свої думки доносити широкому колу молоді - тим людям, які будуть керувати світом за кілька років. І це буде тільки наростати.

- Як ви вирішуєте фінансове питання? Доньки теж роблять свій внесок, тому як розподіляєте бюджет?

Максим: Компрометуюче питання😊. Розподіляємо зароблені гроші, звісно, ми самі - дорослі. Але у дівчат відкриті рахунки, на які відкладається частина прибутку.

Ніколь: Аліса гроші збирає. Я поки що ні. Думаю, вони більше знадобляться мені в майбутньому.

- А коли тобі чогось хочеться, обговорюєш це з батьками?

Ніколь: Ага.

Максим: Наша Аліса, наприклад, дуже любить гроші: кайфує від них, складає купюри та якісь дріб'язок у гаманець😃. Для неї кайфово просто їх мати.

Ніколь же каже: "Я не зовсім розумію, навіщо вони мені на цю мить. У мене все є. Якщо мені щось потрібно, ви мені купуєте. У мене немає прямої потреби взаємодіяти з грошима".

Ми періодично про це говоримо. Гроші - це певна форма, яка прийнята у нас у суспільстві. Якщо їх зовсім відкидати - їх не буде. Якщо говорити: "Окей, гроші - це добре, вони мені допомагають" - вони будуть.

Фото: instagram.com/nikolcrazyfamily2205

Скільки заробляють українські ютуб-блогери?

🤑🤑🤑

Якщо американські блогери вже потрапляють до списків журналу "Форбс", то в Україні свої заробітки ніхто офіційно не афішує.

Приблизно оцінити фінансовий потенціал блогу дозволяє сайт socialblade.com, який використовують для аналізу статистики Ютуб-каналів.

Наприклад, найбільша кількість підписників, понад 20 мільйонів сумарно, в брата і сестри - Mister Max і Miss Katy з Одеси. Їхній прибуток від реклами може становити від 777 тисяч до 1,2 мільйона доларів на місяць. Блог Nicol CrazyFamily може приносити своїм творцям від 5,6 до 88,9 тисяч доларів.

***

Відсьорбни скоріш 100 грам – і мерщій у Телеграм!

Ти не п'єш? Кури бамбук – і скоріш до нас в Фейсбук!

Ольга Ліцкевич
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту