Знайшлася найдорожча картина - "Спаситель світу" Леонардо да Вінчі

Безцінна робота художника була продана у 2017 році на аукціоні Christie's і відтоді вважалася втраченою.

500-річне полотно Леонардо да Вінчі "Спаситель світу" було знайдено наприкінці травня на яхті Serene наслідного принца Саудівської Аравії Мухаммеда бін Салмана, повідомив сайт Artnet.com з посиланням на два джерела.

За даними Bloomberg, яхта Serene з 26 травня перебуває в Червоному морі біля єгипетського курорту Шарм-ель-Шейх.

За однією з версій, "Спаситель світу" залишатиметься на борту 134-метрової яхти доти, доки у Саудівській Аравії не з'явиться культурний центр у регіоні Аль-Ула, - повідомило видання.

Чому картина два роки вважалася зниклою

У березні 2019-го року газета The New York Times написала, що "Спаситель світу" зник після продажу у 2017 року на аукціоні Christie's.

Роботу да Вінчі не можуть знайти ані в Абу-Дабі, ані в Парижі. За інформацією NYT, полотно може перебувати у його нинішнього власника, ім'я якого достеменно невідомо.

Припускають, що це наслідний принц Саудівської Аравії Мухаммед ібн Салман Аль Сауд, який 2017 року нібито придбав картину через свого посередника - принца Бадера бін Абдулли бін Мохаммеда бін Фархана Аль Сауда. Згідно з основною версією, полотно не показали в музеї, бо саудівський принц вирішив тримати його в себе.

Роботу да Вінчі мали виставити в Луврі Абу-Дабі у вересні минулого року. Але тоді столична влада відклала показ із невідомих причин.

Яхта Serene, де зберігається картина.

Найдорожча картина світу

У листопаді 2017 року її продали на аукціоні Christie's у Нью-Йорку за рекордні 450 мільйонів доларів. Продавець - російський мільярдер Дмитро Риболовлєв, який придбав її в 2013 році за 127,5  мільйонів доларів у швейцарського арт-дилера Іва Був'є. Риболовлєв подав до суду на Був'є, заявивши, що той продав полотно на 40 мільйонів доларів дорожче, ніж купив сам.

У 1999 році картину продали на аукціоні "Сотбі" за 332 тисячі доларів.

"Спаситель світу" - найдорожча картина у світі. Вона обійшла роботу Поля Гогена "Коли ти вийдеш заміж?", яка оцінена в 300 мільйонів доларів.

Історія зникнень

"Спаситель світу" створений приблизно у 1499 році, як вважається, на замовлення короля Франції Людовика ХІІ. У XVIII столітті полотно зникло, а в 1900 році його продали як роботу одного з послідовників да Вінчі. Її придбав як роботу міланської школи один з найбагатших людей вікторіанської Англії, баронет Фредерік Кук.

У його колекції картина була спотворена під час реставрації – до безбородого обличчя Спасителя домалювали вуса й борідку. У такому вигляді нащадки Кука змогли продати картину на "Сотбі" лише за 45 фунтів. Це було у 1958 році.

У 2004 році на неназваному аукціоні роботу придбав Роберт Саймон і привів картину до первісного вигляду. Хоча майстри у Луврі вважають, що над полотном да Вінчі працював з учнями, а не сам.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту